Кіровоград. Дошкільне відділення НВО № 15 „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, ДНЗ комбінованого типу, ДЮЦ „Явір”

Виховна робота

З тих часів, як існує людина і суспільство, існує і виховання людини. Суспільство не могло б виникнути і розвиватись, якби молодші покоління, що приходили на зміну старшим, розпочинали все с початку, не враховуючи їхнього досвіду.
     Щоб стати людиною з усіма притаманними їй властивостями, дитина повинна оволодіти досвідом і знаннями тих людей, що її оточують. Засвоєння досвіду відбувається в процесі розвитку дитини і її виховання. Ось чому з перших днів свого існування дитина потребує вихователів і виховання.
      Педагоги нашого дошкільного закладу добре розуміють складність та відповідальність своєї праці. Кожен вихователь знає, як у лінивої дитини збудити працьовитість, у байдужої - допитливість, у злої - доброту, у скупої - щедрість, у брехливої - правдивість, як неохайного привчити до порядку, кволого і боязливого зробити сильним і сміливим.
       Вихователь повинен знати все: що таке генна інженерія, які шанси у наших футболістів на черговій першості світу, і чому коти рідко виступають у цирку ... Вихователі нашого закладу намагаються знати кожного свого вихованця, виявити його здібності, розвинути їх, зазирнути в його майбутнє.
        Вони добре розуміють, що не мають право на помилку. І ця абсолютна відсутність права бодай на мізерну помилку у вихованні людини пояснюється так: "Якщо золотих справ майстер зіпсує золото, золото можна перелити. Якщо псуються коштовні каміння, вони йдуть у брак, але й найбільший діамант не може бути оцінений у наших очах дорожче, ніж народжена людина."
       Результати праці людини будь-якої іншої професії видно всім в кінці робочого дня. А у вихователя засів від жнив  віддалений іноді багатьма роками, і лише час показує, що вродило гарно, а що заглушив бур'ян...
     Враховуючи це, вихователі нашого дошкільного закладу розуміють свою відповідальність за розвиток і виховання покоління ХХІ століття, переосмислюючи традиційні функції педагогічної діяльності, реалізовуючи прогресивні ідеї в розвитку дошкільної освіти, та усвідомлюючи свою відповідальність перед життям, вихованцями, сім'ями, які довірили їм найдорожче.
      Організація навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до Закону України " Про дошкільну освіту" і спрямована на реалізацію програми нового типу "Я у Світі" та програми " Впевнений старт", яка передбачає гармонійний, різнобічний розвиток дошкільника, формування його особистості , створення в умовах дошкільного навчального закладу розвивального життєвого простору.
     У навчально-виховному процесі дошкільного навчального закладу застосовуються такі основні форми організації дітей: спеціальна організована навчальна діяльність, ігри, самостійна діяльність дітей, індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, свята та розваги, туристичні походи, гуртки.
    Свою педагогічну діяльність педагоги дошкільного закладу спрямовують на саморозвиток і самореалізацію особистості дошкільника, формування базисної особистісної культури.
     В дошкільному віці провідною є ігрова діяльність. В кожній групі обладнане ігрове середовище.

Враховуючи аспекти психічного здров'я дитини дошкільника, в групах є куточки усамітнення, релаксації.

Педагоги протягом всього дня організовують різні види ігор з урахуванням віку дітей, місця проведення, змісту попередніх і наступних видів діяльності, сезонних умов, ступеня фізичниго, психічного та інтелектуального навантаження на дітей.
       Вихователі чітко усвідомлюють, що гра для дитини- це діяльність, в якій вона живе, розуміє, усвідомлення, засвоює соціальний досвід, духовні цінності, саме тому навчають і виховують дітей через гру.
       В.О. Сухомлинський відмічав: " Духовне життя дитини повноцінне лише тоді, коли вона живе у світі гри, казки, музики, фантазії, творчості. Без цього вона засушена квітка."